Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Aspen

Aspen Colorado’nun bir kasabasıdır ve sarp kayalıkları ile birbirine bağlı olmayan dört dağıyla bilinir. Colorado’daki bu kayak merkezi her seviyedeki kayakçı için özelliklere sahip olmasıyla herkese uygun bir ortam sağlıyor. Sarp kayalıklar ve engebelerle dolu Aspen Dağı, bakımlı orta düzey koşuları için uygundur. Ayrıca bu dağ, arka sırtındaki yüzlerce dönümlük araziye giriş yapabilecek uzman seviyedekiler için de iyi bir seçimdir.

Aspen Kayak Merkezi

1946 yılında kurulan Aspen Kayak Şirketi’nden sonra kasaba hızla hosting alanında tanınmış bir tesis haline geldi. Sonrasında 1950 yılında FIS Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştır. 1949 yılında dünyaca ünlü mimar Eero Sarinen tarafından yapılan bir çadırda Goethe’nin 200. Doğum yıldönümü Aspen’de kutlandı. Kültür ve kayak merkezi olma yolunda hızla ilerleyen kasaba Okullar Arası Müzik Festivallerine ev sahipliği yapıyor. Üç kayak alanı ile büyümeye devam eden kar cennetinde bulunan pistler ise:

Buttermilk: ESPN Winter X oyunlarına ev sahipliği yapan kayak pisti; kolay, normal ve zor olmak üzere üç bölümden oluşur. 2400 metre yükseklikteki dağın çevresindedir.

Aspen Highlands: 3559 metre yüksekliğinde olan dağa, son yıllarda geliştirilen asansör sistemi ile ulaşım kolaylaşmıştır. Yüksek bir dağ olması sebebiyle kayışlardan önce kayakçılar için çığ tehlikesi kontrolü yapılır.

Snowmass: 3128 dönümlük bir araziyi kaplaması sebebiyle Aspen kayak merkezleri içinde en geniş alana sahip olandır. Konaklama imkanları, ekstrem kayak arazisi ve çokça asansör sistemi ile kayakçıların tercih ettiği pistlerdendir.

Ayrıca Hollywood yıldızlarının ve dünyanın hatırı sayılır iş adamlarının uğrak noktası olan Aspen, kaliteli otellere ve zengin hizmetleri ile dikkat çeken mekanlara sahiptir. Bu sebeple fiyatlar tahmin ettiğinizden yüksek olabilir. Dört dağın birbirine bağlı olmaması da zaman zaman ulaşımı zorlaştırmaktadır.

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 37 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri