Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Banff/ Louise Gölü

Kanada’nın Banff Ulusal Parkı’nın merkezinde bulunan Louise Gölü dağ yerleşkeleri ile ünlü kayak merkezlerinden biridir. Çevresinde ise:

  • Norquay Dağı
  • Mystic Ridge
  • Sunshine Village
  • Lousie Gölü Alanı yer alır.

Banff Kanada’nın 126 km batısında Alberta Rockies boyunca uzanan dağlar ile çevrilidir. 4.800 feet yüksekliği ile Kanada’nın ikinci en yüksek dağ topluluğuna sahip olan bölgedir. Ulusal Park alanı olması sebebiyle de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker.

Banff beldesi en popüler turistik yerlerden olması dışında kaplıcaları, yürüyüş alanları, bisiklet parkurları ile doğa sporlarına da olanak tanır. Kentin çevresinde Rundle ve Kükürt Dağı, Norquay ve Cascade Dağı ile yukarı kesimlerde Bow ve Sprey Nehirleri yer alır.

Yıllık kar yağışı ortalaması 230 cm ve sıcaklık değerleri -5 derece civarında seyrettiği için kayakçıların tercih ettiği pistlerdendir. Çevresinde yer alan oteller ile kayakçılara konaklama imkanı sağlar.

Banff / Louise Gölü

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 35 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri