Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Chamonix – Mont – Blanc

Fransa’nın Blanc dağının eteklerinde yer alan Chamonix kasabası dünyaca ünlü bir dağ sporları merkezidir. 245 km²'lik alanıyla Fransa’nın dördüncü büyük ilçesidir. Bölgede yer alan kayak merkezleri Alplerin en yüksek Avrupa’nın 2. En yüksek tepelerine konuşlanmıştır.

Chamonix-Mont-Blanc 9,209 feetlik dikey yükseltisiyle ve 13.7 millik dünyanın en uzun parkurlarından birine sahip olmasıyla ünlüdür. 1924 yılında Kış Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapması prestijini yükseltmiştir.

Chamonix – Mont – Blanc

Aiguilles Rogues: Türkçesi Kızıl Tepeler olan Aiguilles Rogues 2.965 metre yüksekliğindedir. Ünlü dağcı Gaston Rebuffat bu dağın zirvesine çıkmıştır. 360 derece panoramik manzaraya sahip olan tepeler kayakçıların uğrak yeridir.

Aiguillue du Midi: 3.842 metrelik yüksekliği ile kendine hayran bırakan Aiguillue du Midi Fransız Alpleri içinde yer alır. 1955 yılında inşa edilmiş ve dünyanın en yüksek teleferiği bu bölgede yer almıştır.

Kayak yapma imkanı sağlayan bu pistlerin dışında Chamonix buz tırmanışı, kaya tırmanışı, ekstrem kayak, yamaç paraşütü gibi değişik sporların yapılmasına da imkan sağlar. Alp dağcıları için bir merkez olan bölgede Mont Blanc’in zirvesine çıkmak oldukça zordur. Temmuz ve Ağustos aylarında dağ bisikleti yapmaya imkan veren tepeler çeşitli ülkelerden binlerce sporcuyu ağırlar.7

Bölgede yer alan oteller ve dağ evleri konaklama ihtiyaçlarını karşılarken alışveriş merkezleri de ihtiyacınız olan kayak malzemelerini elde etmenizde size yardımcı olacaktır. Fransa’nın merkezine de uğrama imkanınız olduğu gibi birbirine yakın Avrupa kentlerini de ziyaret etme şansı yakalayabilirsiniz.

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 11 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri