Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Davraz Kayak Merkezi

Davraz Kayak Merkezi

Isparta il merkezine 26 kilometre uzaklıkta yer alan Davraz Kayak Merkezi, ülkemizin önemli kayak merkezlerindendir. Isparta’ya 26 km, Antalya’ya 154 km, Ankaraya 452 km, İstanbul’a 643 km ve Süleyman Demirel Uluslararası Havalimanı’na 58 km, Antalya Uluslararası Havalimanı’na 130 km uzaklıktadır. 50 yatak kapasiteli otel ve 150 kişilik restoranı bulunan modern bir oberj tesisine sahiptir. Alternatif konaklama imkanı olarak Davraz Kayak Merkezine 17 km uzaklıktaki Eğirdir’de göl manzaralı pansiyonlar ve oteller bulunmaktadır. Restoranlarında lezzetli balıklar ve eşsiz yöresel yemekler yiyebilir, kayaktan kalan zamanınızı yürüyüş yaparak değerlendirebilirsiniz.  

Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri bulunan Isparta’da, otel fiyatları sezon boyunca aynıdır. Davraz Kayak Merkezi kristal gibi berrak üç gölün ortasındadır ve kayak yaparken Eğirdir Gölü’nün güzel görüntüsü insanı büyüler. Bu üç göl Davraz’ ı bir altın üçgen içine alır.  

Davraz’da Kayak
Davraz Kayak Merkezi, Isparta Ovası’nı kuşatan dağ kütlelerinden biri olan, 2637 m yükseklikteki Davraz Dağı’na kurulmuştur. Doğal dokunun yumuşaklığı ve mükemmel kar kalitesi ile amatör kayakçılara tehlikesiz rotalar, profesyonel kayakçılara ise gönüllerince kayabilecekleri 4 km’ye ulaşan benzersiz parkurlar sunmaktadır. Saatte 1000 kişi taşıyabilen 1211 metre uzunluğundaki telesiyej ile doyumsuz Eğirdir Gölü manzarasını izleyerek 8 dakikada ulaşılan dağ evi kafeteryasında dinlendikten sonra; Kuzey Disiplini, Alp Disiplini, Tur Kayağı, Snow Board, Tele Mark, Dağcılık, Botanik Gözlemcilik ya da Trekking aktivitelerinden biri gerçekleştirilebilir.

Davraz Kayak Pistleri
Kayak Merkezinde, uzunluğu 1155 m olan, 1000 kişi/saat kapasiteli telesiyej tesisi mevcuttur. Alt istasyon yükseltisi 1674m, üst istasyon yükseltisi 1961m’dir.  Tesisin 4 km'ye ulaşan uzun parkurları vardır.

  • Saatte 1000 kişi taşıma kapasitesine sahip 1211 metrelik bir adet Telesiyej
  • Saatte 1000 kişi taşıma kapasitesine sahip 936,6 metrelik bir adet Telesiyej
  • Saatte 800 kişi taşıma kapasitesine sahip 624 metrelik bir adet Teleski
  • İki adet 300 metre uzunlukta baby lift

Davraz Pisti Haritası

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 41 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri