Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Kartalkaya Kayak Merkezi

Kartalkaya Kayak Merkezi

Bolu merkeze 38 km. uzaklıkta, Köroğlu Dağlarına kurulmuş Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden olan Kartalkaya, kış turizminin ve snowboard sporunun en çok yapıldığı bölgelerdendir.  Merkezin kayılabilen alanı 1850 - 2200 metre yükseklik kuşağı üzerinde yer almaktadır. Bölge yarı ılıman bir iklime sahip olup Kartalkaya Kayak Merkezi ve çevresi çam ormanlarıyla kaplıdır. Hakim rüzgar yönü batı - kuzeybatıdır.

Merkeze yakın üç büyük otel bulunmaktadır. Bu oteller modern çizgileri, konfor ve müşteri potansiyeli yönünden oldukça çok tercih edilirler.  Otel fiyatları sezona göre değişse de uygun seçenekleri de vardır. Kayak ve kış sporlarından çoğunu deneyebileceğiniz, her bütçeye uygun konaklama bulabileceğiniz bir merkezdir.  

Kartalkaya’da Kayak
Kartalkaya kayak merkezinde üç metreye ulaşan kar kalınlığı görülmektedir. Aralık ayının ilk günlerinden Mart ayının son günlerine kadar kayak yapılabilmektedir. Türkiye’de ilk ve tek snowboard için hazırlanmış Avrupa düzeyinde özel bir piste sahiptir.

Kayak tutkunlarının sık sık tercih ettiği önemli bir merkez olup, konaklamanın yanı sıra günübirlik turlar da bulunmaktadır. Bu spora yeni başlayacak olanlar için eğitmenler ve otellerin sunduğu hizmetler bulunmaktadır. Kayak malzemesi almak istemeyenler için kiralama avantajı bulunurken, alışveriş yapmak isteyenler için de seçkin mağazalar bulunmaktadır.

Siz de kayak öğrenmek istiyorsanız ya da kayak sporunda ileri seviyeye geçmek istiyorsanız Kartalkaya’nın pistlerinden ve eğitmenlerinden belirli bir fiyat karşılığında yararlanabilirsiniz.

Kartalkaya Kayak Pistleri
Kartalkaya Kartal Otel pistleri ve liftleri;
2 adet telesiyej, 6 adet teleski ve 3 adet baby lift olmak üzere toplam 11 lift bulunmaktadır. Mekanik tesiste toplam taşıma kapasitesi 6000 kişi/saattir. 12 adet pistte toplam uzunluk 20 km.yi bulmaktadır.

 • Yeşil Lift (Chairlift - 700 m)
 • Çamçukuru Lift (Chairlift - 650 m)
 • İnekçayırı 1-2 (Ski-Lift - 900 m)
 • Resuldede 1-2 (Ski-Lift - 600 m)
 • Kazankaya (Ski-Lift - 650 m)
 • Köroğlu Lift (Ski-Lift - 1200 m)
 • 2 Baby Lift


Dorukkaya Otel Pistleri;
8 adet ski-lift, (2 adet 240 m. 1 adet 600 M.- 1 adet 750 m. 1 adet 1080 m. 1 adet 1100 m. 1 adet 1200 m. 1 adet 1500 m.) 11 adet kayak pistinden oluşmaktadır.
Ayrıca Dorukkaya Oteli’nde Türkiye'de ilk defa Avusturya'dan gelen mühendisler tarafından projelendirilmiş Türkiye'nin ilk profesyonel Snowpark’ı bulunmaktadır. Snowpark’da,

 • 3 ana Rampa,
 • 1 Corner,
 • 3 Handrail (6 metre, 4 metre ve 3 metre)
 • 3 Box (6 metre, 3 metre ve 3 metre) bulunmaktadır.

Kartalkaya Dorukkaya Kayak Pisti Haritası

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
 • Helin Deniz Menkır
  Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 9 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri