Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Kayak Kıyafetleri

kayak kıyafetleri

 Kayak kıyafetleri  tek parça ve parçalı kıyefetler olarak ikiye ayrılır;

Tek Parçalı Takım
Pahalı bir kayak kıyafetidir ve bizce bir haftalık bir kayak gezisi için almaya değer değildir. Fakat, ayrı ayrı mont ve tulum giymeye göre çok daha sıcak tuttuğu ve karın sırtlarından girmesini önlediği için küçük çocuklar için tercih edilebilir.

kayak montuKayak Montu
Bu parça, kayak kıyafetinizin en dışındaki katmandır ve size çeşitli etkenlere karşı koruma sağlar. Montunuz rüzgâr ve kar geçirmez olmalı, ayrıca çok şişkin olmamalı.  Manşetleri, bel ve boyun kısmı dar olmalı ve yüksek yakalar ve kapüşon içermeli. Nefes alabilme özelliği de nemin vücudunuzdan çıkabilmesini sağlamak açısından önemli bir özelliktir. Ayrıca bunun altında birkaç kıyafet daha giyeceğinizi unutmayın ve hareket edilebilirliğini inceleyin. Cepler ve kapüşon bulundurması oldukça faydalıdır.

Kayak Pantolonu/Board Pantolonu/Tulum
Bunlar da diğerleri gibi sizi dış etmenlerden koruyacağı için rüzgar ve kar geçirmez olmalıdır. Piyasada birçok farklı tarzda bulunabilirler. Daha geleneksel olan tulumlar başlangıç seviyesi ve çocuklar için idealdir çünkü ön ve arkadan sağladığı koruma ile tulumunuz böbrek kısmını koruduğu gibi düştüğünüzde karın arkanızdan girmesini de önler. Daha tecrübeli olan kayakçılar ise sıkça düşmediklerinden dolayı şişkinliği azaltmak ve daha çok hareket özgürlüğü kazanmak adına kayak pantolonlarını tercih edebilirler. Çoğu kayak pantolonunda, mont ve pantolon arasında iyi bir karama sağlamak için yüksek bel bulunur. Snowboardcular aynı zamanda diz ve kıç bölgesinde güçlendirilmiş kayak kıyafetlerini tercih etmelidir zira bu bölgelerinin üzerinde oldukça fazla vakit geçirecekler. Kıyafetleri denerken hareket özgürlüğünüze sahip olduğunuza ve pantolonunuzun sorun çıkartacak derecede uzun olmamasına dikkat etmelisiniz.

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 12 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri