Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Kayak Teknikleri

Kayak sporuna yeni başlayacaksanız mutlaka bir eğitmenden ders almalısınız. Kış mevsiminin vazgeçilmez sporu olan kayak, bedensel ve zihinsel olarak sizi güçlendirir. Zorluk derece yüksek olsa da iyi bir eğitmenle bir saat içinde kayaklarla ayakta durmayı ve belirli bir hızda kaymayı öğrenebilirsiniz. Kayak teknikleri ve kayak seçiminde dikkat etmeniz gerekenleri size kısaca anlattık.

Kayak Teknikleri

Carving

CARVİNG
Ortalama düzey sporcuların tercih ettiği ve özellikle yeni başlayanlara yaptırılan carving viraj almayı ve dönüşleri rahatça almanızı sağlar. Yuvarlak kenarlı, geniş topuklu kayaklar ile gerçekleştirilir. Zemin az ya da çok sert olabilir.

FREE STYLE
Kişinin isteğine göre daha çok engelli pistlerde akrobatik ve artistik figürlerin yapıldığı kayak tekniği. Sporcu kendini dilediğince zorlayabilir ve değişik kayak malzemeleri kullanabilir. Daha çok profesyonel kayakçılar tarafından gerçekleştirilir.

free-rideFREE RİDE
Pist harici doğal ortamlarda, dağların zirvesinden inmek ve serbest teknikler denemek isteyen profesyonel kayakçıların tercih ettiği bir tekniktir. Keşfedilmemiş köşeleri bulmak ve kar denizinde yüzmek isteyen usta sporcular için kendilerini geliştirmeleri için bulunmaz bir nimettir.

HALF PİPE
Kayakçılar engebelerden atlayarak havada figürler gerçekleştirirler. Half pipe ustalık gerektirir.

MONOSKİ
Türkçe karşılığı “tek” olan Latince “mono” kelimesinden türetilmiştir. Bir adet kayak ile yapılan spordur. Sert ve engebeli pistlerde yapılabilen monoski kayak tahtaları içerisinde yüksek standartlı olanlarla yapılır.

skwalSKWAL
Monoski gibi tek bir kayak ile yapılan skwal kayağı biraz farklı olarak daha ince ve daha uzun üretilir. Yan durularak bir ayak diğerinin önünde olacak şekilde sporcu hareketlerini gerçekleştirebilir.

TELEMARK
Her türlü zeminde kayma imkanı sağlayan telemark tekniğinde ayaklar kayağa önden tutturulur ve topuklar serbest bırakılır. Böylece viraj alındığında dizler neredeyse kari le temas edecek hale gelir.

BOARDER CROSS
Bir kayakçı grubunun tepeler, çukurlar ve sert virajlar bulunan pistlerde kayması.

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 21 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri