Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Dağlarına kurulmuş, Türkiye’nin en yüksek zirvesine sahip olan Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum iline bağlıdır. Mevsim koşulları bakımından karasal iklim özellikleri görülen bölge ülkemizin en soğuk hava koşullarına sahiptir. Toz kar özelliği taşıyan merkezin kar kalınlığı 2- 3 m ‘dir. Günde 32 bin kişinin kayak yapabileceği, uluslararası olimpiyatlarının düzenlendiği bir pisttir. 6000 kişinin konaklayabileceği kapasiteye sahiptir. 4 ve 5 yıldızlı konaklama tesisleri, kayak evi, günübirlik tesisler ve lokantalar bulunmaktadır. Her bütçeye uygun konaklama seçeneklerinin bulunduğu Palandöken’de, lüks otellerin yanı sıra uygun fiyatlı otellerde bulunmaktadır.

Palandöken’de Kayak
Palandöken Kayak Merkezi’nin 3125 metrelik pisti, Türkiye’nin en yüksek rakımlı pisti. Ayrıca 3125 metreden 2100 metre rakıma, hiç durmadan kayarak inmek mümkün. 27 No’lu pist, sekiz kilometreye varan uzunluğuyla, Türkiye’nin en uzun pistlerinden. Palandöken’de snowboard’cular için de ezilmemiş, doğal pistler var. Bu pistlere teleski ya da telesiyejlerle ulaşılıyor. Profesyonel bir kayak deneyimi yaşamak isteyenlerdenseniz, Palandöken tam size göre!

Palandöken Kayak Pistleri

 • Kolay Pist: 8 Adet
 • Orta Düzey Pist: 9 Adet
 • İleri Düzey Pist: 3 Adet
 • Yol Pist: 4 Adet
 • Ejder Pisti Güney Pisti (Kapıkaya)
 • Mesafe: 1075 m 510 m
 • İniş Rakımı: 3100 m 3100 m
 • Çıkış Rakımı: 2720 m 2025 m
 • İrtifa Farkı: 380 m 1075 m

Palandöken Pisti Haritası

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
 • Helin Deniz Menkır
  Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 7 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri