Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Sarıkamış Kayak Merkezi

Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars ili sınırları içerisinde yer alan Sarıkamış ilçesinin Çamurlu dağlarına kurulu Sarıkamış Kayak Merkezi, kar kalitesi ve pistleri bakımından dünyanın önemli kayak merkezleri arasında yer almaktadır. Ortalama yılın dört ayı 1 metre karla kaplı olan kayak merkezi, amatör ve profesyonel kayakçıların çok tercih ettiği bir bölgedir. Bu bölgeye çok çeşitli firmalar tarafından kayak turları düzenlenmektedir.

Sarıkamış kayak merkezinde Toprak otel ve Çamkar oteli bulunuyor. Otellerin biri 55 odalı ve 132 yataklı ve diğeri ise 120 standart oda, 11 köşe oda, 5 suit ve 4 kral daireli 5 yıldız ayarında bir tesistir. Otellerr Kars a 45 km. Erzurum a 140 km uzaklıktadır. Otellerin havaalanı transferleri bulunmaktadır. Sarıkamış kayak merkezine karayolu ile gelmek isteyenler için ilk seçenek Giresun- Tirebolu- Torul- Erzincan- Erzurum- Sarıkamış, ikinci seçenek Trabzon- Erzurum- Sarıkamış, üçüncü seçenek ise Hopa- Artvin- Kars- Sarıkamış, Orta Anadolu'dan ise Ankara- Yozgat- Sivas- Erzincan- Erzurum- Kars güzergahları tercih edilmelidir.

Sarıkamış’ta Kayak
Sarıkamış’ta kayak için en uygun aylar Aralık ve Mart aylarıdır. Kayak merkezinin kar kalınlığı normal kış koşullarında 1,5 metreye ulaşır. Sadece Alp Dağları’na mahsus “kristal kar” özelliğine sahip karı, kayak sporu için son derece elverişlidir. Sarıkamış, Alp Disiplini, Kuzey Disiplini ve Tur Kayağı için çok uygun koşullara sahiptir. Çamlar arasında toplam 12 kilometreyi bulan 5 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıltepe’nin muhteşem bir doğal güzelliği vardır. Ayrıca snowbord için en uygun pistler ve koşullar da bulunmaktadır.

Sarıkamış Kayak Pistleri

  • Sarıkamış Kayak Merkezi’nde 2 adet telesiyej, 1 adet teleski tesisi hizmet vermektedir.
  • Sarıçam Kayak Tesisleri 2400 kişi/saat kapasiteli, diğer telesiyej ise 800 kişi/saat kapasitelidir.
  • Ayrıca Cıbıltepe’de 2 adet 4'lü teleski bulunmaktadır.

Sarıkamış Kayak Pisti

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 16 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri