Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Ünlü Snowboard Sporcuları

Snowboard bireysel sporlar içinde en zor ancak aynı zamanda en eğlenceli olanlardandır. Ünlü snowboard sporcuları da yıllarca keyifle uğraştıkları bu dalda yetenekli gençleri yetiştirmek için işin zorluğunu bir tarafa bırakarak keyifle çabalarlar.

Kişisel beceriler ve hızlı karar verme yeteneğine dayalı olan kayağın görsel zevk veren ve heyecan yaratan bir dalı olarak özellikle genç sporcular tarafından ilgi görür. Yıl boyu düzenlenen turnuvalar ve kış olimpiyatları ile sporcuların yeteneklerini sergiledikleri müsabakalar ile bu kişisel spor gelişmeye devam eder.

Her yaştan insanın yapabileceği snowboarda gönül veren binlerce sporcu içerisinde kabiliyeti ile ön plana çıkan ünlü sporcular ise:

shannon-dunnShannon Dunn

1972’de doğan Shannon Dunn Olimpiyat madalyası olan bir sporcu. 1988 yılında snowboard yapmaya başlayan kayakçı 1990’larda yarışmalara katılmaya başladı. 1998 Kış Olimpiyatları’nda snowboard bayanlarda ilk madalya kazanan kadın ünvanını kazandı.

Shaun White

Half pipe alanında Olimpiyat madalyası olan Shaun 1986’da California’da doğmuş bir sporcu. Winter X Oyunlarında üst üste kazandığı madalyalarla rekorlara imza attı. Erken yaşlarda snowboarda başlaması onun başarılarında etki oldu.

todd-richardsTodd Richards

Amerikan snowboard sporcularından Todd Paxton’da doğmuş ve 1998’de Olimpiyatlarda Half pipe takımında yer almıştır. Ondan önce de 1997 Dünya Şampiyonasında gümüş madalya kazanmıştır. Ayrıca bu sporla ilgili bir film olan “wet cat” filmi ile tanınmıştır.

Lindsay Vonn

1984 yılında Minnesota’da doğan Lindsay Alp disiplininde kendini göstermiştir. Super G ve slalomlarda ünlü bir kayakçı olarak tanınmıştır. 2010 Kış Olimpiyatlarında ülkesini temsil eden 5 kadın sporcudan biri olmuştur.

Jonny Moseley

1975’te Puerto Rico’da doğmuştur. 1993’te Amerika Kayak takımına seçilmiştir. 1998’de serbest stilde Olimpiyat altın madalyası kazanmıştır.

Julia Mancusco

1984’te Reno’da doğan Julia 2006 Amerika Kış Olimpiyatlarında altın madalya kazanmıştır. 5 kez Dünya Şampiyonasını kazanmıştır. 17 yaşında Olimpiyatlarda yarışması nedeniyle tanınmış ve dünyaca ünlü bir sporcu haline gelmiştir.

Yasemin Bilgen

1984’te İstanbul’da doğan sporcu; yüzme, jimnastik ve tenis gibi sporları yaptıktan sonra kayakla tanıştı. 2006’da Türkiye Şampiyonasında slalomda birinci olarak Snowboard milli takımına seçildi. 2007’de Universiade Kış Oyunlarında Türkiye’yi temsil etti.

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 35 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri