Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş
Önerilen Oteller
Uludağ Otelleri
Kartalkaya Otelleri
Kartepe Otelleri
Palandöken Otelleri
Erciyes Otelleri
Reklam Ver
 
 
 

Whistler Blackcomb, British Columbia

Kanada’nın Biritanya Kolombiyası bölgesinde yer alan Whistler Blackcomb’a en yakın yer Vancouver’dir. En güneyde yer alan dağın yüksekliği 2184 metredir. Kayak merkezleri ile çevrili olan alanda ayrıca bisiklet parkuru, gondola gezi gibi çeşitli aktiviteler de sunulur.

Whistler Blackcomb British Columbia

Kuzey Amerika’nın en büyük kayak merkezi olan Whistler Blackcomb dünyanın en yüksek ve uzun desteklenmeyen teleferik hattına sahiptir. Rakiplerine oranla %50 yokuş yukarı kaldırma kapasitesine sahiptir. Yılda 2 milyon ziyaretçi ile rekoru elinde bulundurur.

Şubat 1966’da işletmeye açılan kayak merkezi 1968 Kış Olimpiyatları için hazırlansa da oyunlara ev sahipliği yapamamıştır. 2003 Temmuz ayında Alp Disiplini Olaylarına erkek ve kadın dallarında öncülük etmiştir. 2010 Kış Olimpiyatlarından önce paralimpik disiplinler de dahil yokuş aşağı, süper-G, büyük slalom, süper kombine ve slalom yarışlarına uygun hale getirilmiştir.

Dikey yamaçlara sahip olması sebebiyle Kuzey Amerika’daki en iyi kayak ortamını sağlar. Whistler’in etkileyici köyü snowboardculara ve kayakçılara; kafeler, uluslar arası mağazalar ve yüzden fazla restoran sunar. Çin, Fransız, Yunan, İtalyan, Akdeniz, Meksika ve Tayland mutfaklarının örnekleri bu restoran ve otellerde rahatlıkla bulunabilir. Son 10 yılda Kuzey Amerikalılar tarafından “En iyi Amerikan kayak merkezi” olarak seçilmiştir.

 

Uludağ Otelleri
Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Otel Kampanyalarını görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

Son Yorumlar
  • Helin Deniz Menkır
    Sevgili arkadaşlar eğer biraz macera ruhunuz varsa Ağrı güneykaya kayak merkezi ... Devamı
Anket
En beğendiğiniz kayak merkezi hangisidir?
 
Seo
Seo Fiyatları
Sıkça Sorulan Sorular
Kayak Ders Fiyatları Kayak Ders Fiyatları Türkiye Kayak Federasyonu, Kayak ve Snowboard Öğreticileri talimatının 11. Maddesi gereğince...
Kayak Nedir? Kayak Nedir? Kayak insanlığın ilk çağlarına kadar uzanan bir spor dalı olarak; çeşitli aletler...
Kayak Nasıl Yapılır? Kayak Nasıl Yapılır? Kayak kar üzerinde çeşitli estetik hareketlerle yapılan ve kullanılan malzemelere ...
Kayak Turları
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 30 konuk çevrimiçi

Fotoğrafçılık Kursu

Uludağ
Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi’nde dağ manzaralı otellerinde konaklarken, kaymanın heyecanını yaşayabilir, unutulmaz bir kış tatili geçirebilirsiniz.
Kartalkaya
Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi’nde neşeyle kayanları seyredebilir, isterseniz Köroğlu Dağları’nın doruklarından aşağıya kaymanın heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz.
Kartepe
Kartepe Kayak Merkezi
Türkiye’nin yeni kış sporları merkezi Kartepe ve çevresinde gönlünüze göre kiralık ev, otel ve pansiyonlarda misafirperverliğin keyfine varın.
Palandöken
Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Dağları’nın muhteşem manzarasında, ferah havayı solurken unutulmaz anlar yakalayabilir, karlar arasında profesyonel fotoğraflar çekebilirsiniz.
Sarıkamış
Sarıkamış Kayak Merkezi
Çamurlu dağlarına kurulu dünyanın kristal kar özelliğinde olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde, pırıl pırıl dağın manzarasına kapılabilir, zirvelerinden heyecanla kayabilirsiniz.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Kayak Merkezleri © 2013-2015
Türkiye'nin En İyi Kayak Pistleri ve Otelleri